Sloupové reproboxy pro Visaton

Sloupové ozvučnice na přání zákazníka vycházející z populárních stavebnic Totem. Osazení Visaton, kolíkování, dvojitá přední deska i výztuhy. Sledujte průběh výroby sloupových ozvučnic.

 

kolíkování desky

kolíkování desky

 

 

Reproboxy půjdou do povrchové úpravy lakováním, proto jsme se se zákazníkem dohodli na kolíkování reproboxů v kombinaci s lepením. A to nezvykle bez použití vrutu.

 

Pevný spoj MDF desek

Pevný spoj MDF desek

 

 

O to byl větší důraz kladen na samotné lepení spojů a správné lepení kolíků. Jediné místo, kde se použily vruty byla spodní přední deska. Díky tomu je nejnamáhanější díl ozvučnice je extrémně pevný.

 

Šroubování MDF desky

Šroubování MDF desky

 

 

Zadní deska je odendavací pro lepší montáž reproduktorů. Aby tento díl byl opravdu pevný a byl schopen nést přidělanou zadní desku, je opět celý nakolíkovaný a především je vyroben z jednoho kusu MDF desky s vyfrézovaným potřebným otvorem. Ten má také oporu ve výztuhách, které jsou vedeny kolem stěn.

 

CNC vyfrézovaný rám

CNC vyfrézovaný rám

 

 

Posledním krokem je přilepení čelní desky. Ta se od ostatních dílů liší tím, že je vyrobena z 28mm MDF desky. CNC frézování proběhlo naprosto přesně dle dodaných reproduktorů.

 

přední MDF z 28mm

přední MDF z 28mm

 

 

Těžká a dlouhá práce se mění v konečný výsledek. Ten ukazuje přesnost a čistotu práce s maximální pevností. 2 sloupové ozvučnice putovali k novému majiteli, který jejich konečnou fázi – povrchovou úpravu zařídí u svého dodavatele.

 

Sloupový reprobox

Sloupový reprobox

 

CNC frézování reproduktorů

CNC frézování reproduktorů