Reprobox do pokoseného kufru

Již je to nějaký pátek, kdy jsme si vzali pod ruce opravdu nevšední a speciální ozvučnici. Její nevšednost spočívala v několika ohledech. Umístění bylo naplánováno do podlahy kufru automobilu. Ovšem aby to nebylo tak jednoduché, musela se zachovat rezerva a zároveň musel reprobox navazovat na mírně pokosenou podlahu, kde byly převáženy těžší předměty.

 

3D návrh reproboxu

3D návrh reproboxu

Je tedy jasné, že nejtěžší ze všeho bylo správné naměření vhodného prostoru a celkové naplánování ozvučnice. Bohužel jsme neměli ani dostatek místa na libovolný reproduktor, musely se tedy navrhnout kompromisy. Vhodný objem ozvučnice nemohl být z důvodů komplikovanosti přesně dosažen a tak jsme zvolili raději uzavřenou konstrukci reproboxu.

 

Složení reproboxu

Složení reproboxu

Reprobox je tvořen kombinací 28mm a 18mm MDF desky. Abychom ušetřili každý litr objemu, použili jsme 18mm MDF desku na většinovou část ozvučnice. Výjimku tvořily pouze spodní „kruhy“, tyto části jsme vyrobili ze silnějšího materiálu.

 

Reproduktor v reproboxu

Reproduktor v reproboxu

V čem se reprobox především liší? Uložení reproduktoru z vnitřní strany reproboxu je zajímavý, ovšem nedosahuje na zvláštnost spodní strany. Ta má výčnělek, který umožnil vytvořit potřebné místo pro magnet basového reproduktoru Hifonics. Jelikož lze reproduktor vyndat pouze z vnitřní strany ozvučnice, je tento výčnělek odnímatelný.

 

Zatloukací matice

Zatloukací matice

Mezi spodní deskou reproboxu a prvním „kruhem“ výčnělku jsou zapuštěny a zatlučeny narážecí matice. Díky nim lze spodní desku výčnělku neomezeně odnímat. Aby odnímatelná deska nerezonovala, je chráněna tlumícím a těsnícím páskem. Vše je změřeno tak, aby výčnělek nezasahoval až na rezervní kolo.

 

Vyfrézovaný otvor

Vyfrézovaný otvor

Samotný reprobox je složen obvyklým způsobem. Spoje desek jsou lepeny, sešroubovány a silikonovány. Pro připojení reproduktoru byl zvolen opět nejobvyklejší terminál s kovovými piny.

 

Zapuštěný reproduktor

Zapuštěný reproduktor